Forum Oficjalne forum KOMINIARZY
www.kominiarz.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąg wsteczny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oficjalne forum KOMINIARZY Strona Główna -> WENTYLACJE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila
Gość






PostWysłany: Wto 11:33, 07 Lut 2017    Temat postu: Ciąg wsteczny

Dzień dobry ,
Mam taki problem w moim mieszkaniu nie działa wentylacja .
Jest wsteczny ciąg . Deweloper już raz wymieniał i powiekszał wywietrzniniki oknach , teraz są jakieś sterowane automatyczne ciśnieniowe . To nic nie dało nadal jest ciąg wsteczny a zimą na wywietrznikach robią się sople lody .
w mieszkaniu panuje straszna wilgoć i jest grzyb na ścianie .
Przy co rocznych przeglądach kominiarskich gdy kominiarz przykłada "wiatrak " do kratek nic się nie dzieje dopiero po uchyleniu okien zaczyna się obracać . Czy mając w domu kuchenkę gazowa takie działanie wentylacji może być groźne ?
Deweloper ostatnio zaczął się wypinac na problem i zasłaniać się zła obsługa wentylacji przez użytkownika 😣 lub też poszerzeniem jeszcze bardziej wywietrznikow oknach i na drzwiach balkonowych . Na to ostatnie nie bardzo chce się zgodzić bo to by jeszcze bardziej zwiększyło moje koszty ogrzewania które w porównaniu do innych mieszkań i tak są duże .
Nie oficjalnie mówi się o tym że przyczyną wadliwego instalacji są zbyt wąskie kominy i źle zabezpieczone .
Jakieś pomysły co można w takiej sytuacji zrobić ? J
Powrót do góry
nazim
Gość






PostWysłany: Pią 22:28, 10 Lut 2017    Temat postu:

Witam przyłącze się do tematu mieszkam w 4 piętrowym bloku na 1 piętrze mam piecyk junkers przy wylocie podczas pracy pokazuje 500ppm CO, ale wystarczy uchylić okno i piec pracuje z około 10ppm.
W każdym oknie mam nawietrzak higroskopijny przez który wlatuje zimne powietrze, pozamykałem przewody wentylacyjne w kuchni i łazience wiec powietrze nie ucieka tylko napływa nawietrzakami, zdjąłem rurę do junkersa i nadal zamiast wciągać powietrze do komina napływa mi do domu, żeby to sprawdzić zapaliłem gazetę i dym i ogień leci do środka. Jak dzwoniłem do spółdzielni to standard za mała kratka w drzwiach lub za szczelne okna, zwłaszcza że problem zmniejsza się przy otwarci okna. Brak mi już sił a w domu wieje tak że wszyscy w swetrach chodzą. Ostatnia nadzieja w serwisancie junkersa ale po krótkiej rozmowie na temat serwisu junkersa zapowiedział że może trzeba będzie uchylić okno wiec nie wróże niczego dobrego.
Będę wdzięczny za podpowiedzi może ktoś jest na tyle doświadczony że potrafi zdiagnozować usterkę.
Za podpowiedzi typu wezwij kominiarza dziękuje chce wiedzieć już jak przyjdzie żeby powiedzieć co ma sprawdzić na pewno komin czy ktoś czegoś do niego nie podłączył, i junkers mieszankę gazu z powietrzem czy nie jest za bogata ale jak znam życie to dostane takich fachowców jak na usterce to więcej wiedzy łaknę przez fora.
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Śro 19:41, 15 Lut 2017    Temat postu:

Widzę że sprawy z wentylacją związane są wam obce, sprawa sie rozwiązała zimny komin i przy odpalaniu wystarczyło otworzyć okno żeby wymusić na chwile ogrzanie komina a wtedy już piecyk nie wytwarzał tlenku węgla i wszystko szło do komina. Cóż jakie forum tacy fachowcy.
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Wto 20:46, 08 Sie 2017    Temat postu:

Skoro fachowcy mowia nie to co chcesz to juz nie sa fachowcami w twoich oczach to poco ci potrzebne jakies rady, sam cos wymysl.
A zimny komin nie mogl byc przez to ze jest w nim stale odwrotny ciag hmmm?
Nawiewniki higroskopijne? Sam sprobuj przez taki pooddychac to moze zaczniesz myslec.
Pozdrowionka przy otwieraniu okna przed odkreceniem kranu z ciepla woda.
Powrót do góry
Damiano09




Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bartoszyce

PostWysłany: Nie 18:38, 23 Wrz 2018    Temat postu:

Witam. Przez kratkę w łazience przedostaje się zimne powietrze. Kominiarz założył nasade która miała pomoc lecz nic nie pomogła. Komin wentylacyjny wystaje może pół metra na dachu. Kanał jest jakby za krótki. Czy długość kanału ma wpływ na wentylację???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oficjalne forum KOMINIARZY Strona Główna -> WENTYLACJE Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin